Aktuality Kontakty On-line katalog Čtenářské konto

Knížky, které stojí za to přečíst

 

M/1 - Pro děti do 9 let

book

Šotolová Alena

Snídal drak bramborák

 

Nejznámější a nejoblíbenější pohádky vypráví autorka ve verších. V hravých a snadno zapamatovatelných rýmech se děti seznámí například s Karkulkou a zlým vlkem, Otesánkem, skromnou Popelkou, líným Honzou, ale také drakem, kterému zachutnaly nejrůznější dobroty natolik, že pak místo princezen jedl raději škubánky, koláče a bramboráky. Nechybí ani ježibaba z perníkové chaloupky, neposlušný Smolíček či babka s dědkem a velikou řepou. Veršované pohádky jsou vhodné k předčítání i pro první samostatné čtení.

 

M/1


book

 

Petr Mrázek

Příběh elektřiny

 

Honzík tráví prázdniny na vesnici u prarodičů, kteří mají čas a ochotu upozorňovat ho na zajímavosti v okolí a vyrážet s ním na výlety, kde narazí na spoustu neobvyklých věcí, které stojí za to prozkoumat. Cílem knihy je seznámit nejmladší čtenáře s tím, jak se elektřina dostane k nim domů, upozornit je na nutnost bezpečného a šetrného zacházení s elektřinou.


MN/1

53


book

Havlíčková Jana

Logopedické pohádky

 

Logopedické říkanky napsané na melodie známých lidových písniček. Texty zaměřené na konkrétní hlásku jsou velice jednoduché a snadno zapamatovatelné. Lze je využít doma, ve školkách, ale i prvních třídách, jako zpestření výuky čtení a psaní. Písničky jsou doplněny o notové záznamy a kytarové akordy, takže si je snadno můžete i zahrát.

 


M/1


M/2 - Pro děti od 9 do 12 let

 

book

Mizielińska Aleksandra

Pod zemí

 


M/2

55


book

Mauri Kunnas

Školní výlet do vesmíru

 

 

MN/2

52

book

Walliams David

Nejhorší děti na světě

 

Sbírka deseti báječně zlomyslných povídek, ve kterých se setkáte s pěti příšernými kluky a pěti hroznými holkami! Třeba s Žofkou, která stojí jen o jedno: válet se celý den na válendě a koukat na telku. Není divu, že se jí stane ta hrozná věc, o níž se tady snad ani nebudeme zmiňovat! Nebo se Slintou Samem slintajícím tak, že se na školním výletě dostane do strašného průšvihu! A nezapomeňte ani na Brečivou Bertu, ubulenou holku, která si příšerně vymýšlí!

 

M/2

book

Kalábová Naděžda

Hry pro malé cestovatele

 

Příručka především pro rodiče a jejich děti, která nabízí celou škálu drobných her a hádanek vhodných zejména na dlouhé cesty. Hry jsou určeny pro děti mladšího školního věku.

 

M/2

79

M/3 - Pro děti od 12 do 15 let


book

Verne Jules

Robur Dobyvatel


Na zasedání filadelfského leteckého Weldonova klubu přichází záhadný inženýr Robu s prohlášením, že sestrojil vznášedlo těžší než vzduch, které je ve všech ohledech lepší než vzducholoď. Poté, co se mu členové klubu vysmáli, unáší dva členy klubu, jeho předsedu Prudenta a tajemníka Evanse, na palubu svého vzdušného korábu Albatros. Robur se snaží mužům dokázat, že jeho vznášedlo je dokonalé a s pasažéry vyráží na dobrodružnou cestu kolem světa...


M/3

book

Marissa Meyer

Bez srdce

 

Román je prequelem ke slavné knize Alenka v říši divů a za zrcadlem. Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.

M/3

book

Riordan Rick

Magnus Chase a bohové Ásgardu

 

Druhý díl trilogie inspirované tajemnými Vikingy a severskou mytologií. Ztratilo se Thorovo kladivo - ta nejmocnější zbraň v devíti světech, které se bojí i obři. Jestli se k nim zpráva donese, jejich armády zahájí útok na smrtelníky a pak ovládnou všech devět světů. Pokud Magnus Chase a jeho kamarádi magické kladivo neobjeví a nevrátí ho bohu hromovládci, může se stát cokoli. Hrozí dokonce i samotný ragnarök, soudný den!

 

M/3