Aktuality Kontakty On-line katalog Čtenářské konto

Stolní hry

Karak - česká hra na hrdiny od Albi

Karak

Karak je původní česká rodinná hra s jednoduchými pravidly. Každý z hráčů se zhostí jednoho hrdiny a vyrazí s ním do labyrintu pod hradem Karak bojovat s nestvůrami a získávat zbraně a poklady. Hrdina disponuje vždy dvojicí unikátních schopností a jen ten, kdo je dokáže efektivně využít, může pomýšlet na vítězství.

Od 7 let

45 minut

2 - 5 hráčů

Vědomostní pexesa od ALBI

Vědomostní pexeso

Pořekadla, Historie, Filmové hlášky

Vědomostní pexeso vychází z klasického pexesa. Nehledají se však dva stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří. Text je doplněn i motivem tvořícím celek, jakmile se dvě k sobě patřící kartičky položí vedle sebe či pod sebe.

10+ minut

2 - 5 hráčů

Znáte Česko? - kvízová hra od Albi

Znáte Česko?

V kvízové hře Znáte Česko? najdete 1 350 otázek rozdělených do šesti kategorií: historie, geografie, příroda/věda/technika, kultura, sport a různé. Každá otázka ve hře je oceněna finančním obnosem, který můžete vyhrát, pokud na ni odpovíte správně. Volba kategorie i otázky je pouze na vás. Půjdete na jistotu, nebo se odvážíte zariskovat?


od 12 let

45+ minut

2 - 6 hráčů

Věž s čísly - hrajte jako klasickou jengu, nebo nechejte kostku, ať vám určí, který kámen vytáhnout...

Věž s čísly

Dřevěná věž s čísly je obměnou klasické hry známé také jako jenga, kde jsou na dřevěných kamenech čísla a obsahem hry jsou i hrací kostky. Můžete hrát základní hru, nebo použít kostky a pohrát si s čísly.

Od 6 let

20+ minut

2+ hráčů

Párty Alias - krabice párty hry

Párty Alias

Slavíte? Pořádáte párty? Potřebujete rozjet zábavu? Párty Alias rozproudí náladu.

Je to hra, ve které vysvětlujete ostatním spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů, takže používáte například synonyma, antonyma a nápovědy. Na prémiových polích na Vás čekají i jiné úkoly: předvádění zvířat či povolání, hledání vhodných rýmů, popisování slavných osobností nebo hledání co nejvíce slov na jedno písmeno.
od 11 let
45+ minut
4+ hráči
Nasbírejte za deset minut co nejvíce karet s matematickými pojmy

V kostce! Matematika

Desetiminutová hra na procvičení paměti a osvojení si pojmů z matematiky aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?

Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet s matematickými pojmy.Sčítání, násobení, množiny, diagramy či míry a váhy. Matematika dokáže být i velmi zábavná!

Od 7 let

10 minut

1+ hráčů

Lucky Duke, Calamity Janet a mnoho dalších - každý chce mít tu nejpřesnější mušku...

Bang! Základní hra

Bang! Pravá přestřelka z Divokého západu. Bandité honí šerifa. Šerif pálí po banditech. Odpadlík kuje pikle chvíli tam a zase tady. Kulky sviští kolem uší. A kdo z hráčů je pomocník šerifa, připraven za něj položit život? A kdo je bezcitný bandita, který si přeje šerifův konec? Pokud to chcete zjistit, taste své zbraně (tedy karty)! Ve hře Bang! je důležité sledovat ostatní hráče, abyste včas odhalili hráčovu identitu.

Od 8 let

20 - 40 minut

4 -7 hráčů

Nové akční karty z rozšíření Město duchů

Bang! Město duchů

Hra Město duchů obsahuje dvě rozšíření ke hře Bang!. Nelze ji hrát samostatně. Do hry přichází nové postavy, nové karty a s nimi i nové možnosti. Nesmíte se tedy vůbec divit, když mrtví najednou ožijí a přijdou si vyřídit účty s těmi, kdo je poslali do věčných lovišť.

Od 8 let

20 - 40 minut

3 - 8 hráčů

Bonaparte Rozhýbej svůj jazýček aneb logopedie hrou

Rozhýbej svůj jazýček

Společenská hra s logopedickými cvičeními, jejím cílem je procvičování výslovnosti.

od 3 let

20 - 40 minut

2 - 3 hráči

Ubongo

Ubongo

Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít Váš vítězný pokřik „Ubongo!“

Od 8 let

30+ minut

2 - 4 hráči

quarto

Quarto

Jedna z mála her, kde rozhodujete o tahu soupeře. Každý z 16 herních kamenů má čtyři různé vlastnosti. Barvu, výšku, půdorys a plnost či dutost. Vítězem se stává hráč, který umístí hrací kamen a vytvoří tak řadu čtyř kamenů, kde všechny hrací kameny mají alespoň jednu stejnou vlastnost. Problém je, že si nemůžete vybrat hrací kámen, který chcete hrát, ale soupeř vybírá za Vás.


Od 8 let

15+ minut

2 hráči

Panic Lab

Panic Lab


Panic lab je hra, která Vás naučí velice rychle přehodnocovat danou situaci. Kdo to nezvládne, nemá v laboratoři žádnou šanci.
Úkolem hráčů je co nejdříve nalézt měňavku, která utekla z laboratoře. Hodem speciálních kostek zjistíte, z které laboratoře a jakým směrem měňavka utekla, i jak vypadá. Nejrychlejší hráč, který ukáže na správnou kartu měňavky získává bod. Ale pozor! Měňavka k útěku používá nejen ventilace, ale na své cestě potkává i mutační komory, kde dokáže změnit jak svůj tvar, barvu i vzor.

Od 8 let
15 - 30 minut
2 - 10 hráčů
Zvířata

Zvířata

Umí jaguáři plavat? Žijí klokani ve skupině? Kolik je na obrázku zvířat? Pomocí hry Zvířata V kostce! se seznámíte s těmi nejznámějšími zvířaty z celého světa.

Desetiminutová hra na procvičení paměti a znalosti o zvířatech aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet jednotlivých zvířat.


Od 8 let

10 minut

1+ hráčů

Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Neváhejte a pomocí promyšlené strategie ovládněte celý ostrov!


Od 10 let

75+ minut

3 - 4 hráči

4 dobrodružné hry

4 Dobrodružné hry

4 ilustrované herní plány doplněné hledačkami pro zábavu a hravé učení matematiky a písmenek. Autorka vymyslela knižní leporelovitou konstrukci knížky, která je skladná a výborně se hodí na cesty. U hřbetu je zavěšený látkový pytlíček s dřevěnými figurkami a kostkou. Leporelo se poskládá podle toho, kterou ze čtyř her chcete hrát.

Od 4 let


4 cestovatelské hry

4 Cestovatelské hry

Hra sama o sobě má spád, získáváte tolary, bojujete s piráty i se svými spoluhráči. Možnost rozhodovat se, jestli pojedete na severní pól, k Viktoriiným vodopádům nebo na Machu Picchu jí dodává cestovatelskou atmosféru. I tak do hry můžete promítnout své cestovatelské touhy.


4 veselé hry

4 Veselé hry


4 stolní hry s kostkou a figurkami v knižním leporelu.

Všechny hry jsou jednofigurkové a akorát rychlé.

Od 3 let


4 zvířátkové hry

4 Zvířátkové hry

Jsou to hry pro předškoláky a malé školáky, které zábavnou cestou seznamují děti s domácími, divokými i exotickými zvířaty. Při jejich hraní vzniká prostor pro vytváření vlastních příběhů a vzájemné špičkování. Mají jednoduchá intuitivní pravidla a jejich těžiště je hlavně v tématech her, společné zábavě a nenásilném vzdělávání. Knižní leporelo vám velmi dobře poslouží i jako obrázková kniha na poznávání zvířat. Originálně ilustrované herní plány jsou doplněny hledačkami.

Od 3 let


pexetrio - ptácipexetrio - dinosauři

Pexetria

Lehkou a zábavnou formou děti získají spousty užitečných a základních informací. Při hře se otáčí tři kartičky a hledají se trojice, které patří k sobě. Tyto společenské hry jsou výborné didaktické pomůcky.

pexetrio - pohádkypexetrio - povolání
rámeček - logico piccolo

Rámeček Logico Piccolo


Karta se zasune do rámečku a barevné knoflíky se přisouvají ke správné odpovědi. Po vyřešení všech úkolů se karta otočí a porovnají se barvy a správné vyřešení úkolů.
LP spojuje učení s hrou, kombinuje koncentraci, pozornost a trpělivost s jednoduchou manipulací.


Od 5 do 10 let


Nabízíme:

Český jazyk - rozšíření slovní zásoby

Připraven ke startu: Pozorování - odhalování - vyprávění

Procvičujeme vyjmenovaná slova

Procvičujeme vyjmenovaná slova

Deskové hry tvoří soubor 4 herních plánů a jsou určeny pro 2 a více hráčů. Ke hře potřebujete jen hrací kostku a odpovídající počet figurek. Hry jsou určeny především žákům základních škol, jejich rodičům a učitelům.

Procvičujeme násobilku

Procvičujeme násobilku

Hry jsou určeny především žákům prvního stupně základních škol, kteří se seznamují s násobilkou, jejich rodičům a učitelům. Prostřednictvím deskových her se děti pobaví a netradiční, zábavnou formou procvičí násobení a dělení celých čísel, malou i velkou násobilku. Je možné volit ze 4 herních plánů podle zaměření početních příkladů či pohádkových prostředí.


Zajíc a želva

Zajíc a želva


U deskové hry Zajíc a želva se zabaví celá rodina. Sázku zajíce a želvy z bajky všichni známe. Želva svou pílí a vytrvalostí předběhne i mrštného rychlého zajíce.
Jak ale takový závod může dopadnout, když se do něj zapojí ještě vlk, lišák a ovce? Každý má velmi osobitý styl, silné a slabé stránky.

Od 7 let
20+ minut
2-5 hráčů
Leo musí ke kadeřníkovi

Leo musí ke kadeřníkovi

Lev jménem Leo se rozhodl vyrazit ke kadeřníkovi, protože mu jeho hříva už přerůstá přes hlavu a sotva vidí na cestu. Leo má spoustu kamarádů, které cestou ke kadeřníkovi může potkat a zdržet se s nimi povídáním. Nejradši si povídá s lvicí Elsou. Dokážete Lea dovézt do kadeřnického salónu dříve, než kadeřník Bonobo svůj salón zavře?


Od 6 let

20-40 minut

2-5 hráčů

Dominion Intriky

Dominion Intriky

Samostatně hratelná verze hry Dominion, která přináší do hry více interakce. Intriky přináší 25 nových karet hry Dominion. Uvnitř najdete nový druh bodovacích karet, které jsou zároveň vítěznými body. Intriky přináší Dominionu ještě větší variabilitu a nové možnosti. Při kombinaci peněz a vítězných bodů ze základní hry je možné hru hrát až v 6 hráčích.


Od 8 let

20-40 minut

2-4 hráči

Krysí válka

Krysí válka

Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas.
Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje!
Od 6let
5+ minut
2 hráči
Na prodej

Na prodej

Vzrušující společenská hra, ve které se ukáže váš obchodnický duch. Nejdříve se snažíte na dražbě co nejlevněji nakoupit nemovitosti a posléze co nejdráž prodat. Jak snadné! Vyzkoušejte si, jak pevné nervy při dražení máte a jak dobře dokážete odhadnout své soupeře!


Od 8 let

30 minut

3-6 hráčů

Quiddler

Quiddler

Karetní hra pro ty kdo rádi soutěží ve slovních bitvách. Cílem hry je co nejdříve složit slovo, či slova z daných karet, jejichž počet se každé kolo zvyšuje, a karty vyložit.


Od 8 let

30 minut

1-8 hráčů

Cortex pro děti

Cortex pro děti

Dětská verze unikátní vzdělávací hry Cortex. V logické hře Cortex pro děti všichni hráči hrají proti sobě, a to pomocí 8 různých úkolů, které procvičují různé funkce mozku. Ten, kdo jako první získá 4 části puzzle a složí z nich mozek, vyhrává. Úkoly procvičují paměť, pozornost, koordinaci, abstraktní myšlení a schopnost rozeznávat hmatem různé předměty nebo struktury.


Od 6 let

15 minut

2-6 hráčů

Costa Rica - rodinná hra od Albi

Costa Rica

Na území Costa Ricy se rozkládají deštné lesy, které jsou plné vzácných živočichů. Přidejte se k expedici a vydejte se spolu se svými společníky na dobrodružnou výpravu.


Rodinná hra Costa Rica kombinuje riskování s logikou, kterou využijete především při plánování, kudy povedete expedici.


Od 8 let

30-45 minut

2-5 hráčů

Ostrov Skye - rodinná hra od Albi

Ostrov Skye

Pět klanů po léta soupeří o nadvládu nad ostrovem Skye. Každý z nich se snaží svým sokům uzmout ta nejlepší území a výhodně prodat ta nechtěná. V této rodinné hře se každý z vás stane klanovým náčelníkem, který buduje své panství. Zajistěte si pořádný příjem, shromážděte stáda i loďstvo a triumfujte nad znepřátelenými klany. Dokážete se stát králem ostrova Skye?


Od 8 let

60 minut i více

2-5 hráčů

Velbloudí dostihy na cesty - rodinná hra od ALBI

Velbloudí dostihy na cesty

Vezměte velbloudy na výlet! S touto malou krabičkou si můžete zahrát Velbloudí dostihy nejen na cestách. Vsaďte si na velbloudy na různých pozicích a popohánějte je!


Edice na cesty částečně využívá principů základní hry, ale hra je to jiná a nabízí více možností taktizovat. Pozor, je to samostatná hra, nelze kombinovat se základní hrou.


Od 8 let

30-60 minut

2-6 hráčů

neobvyklí podezřelí

Neobvyklí podezřelí

V párty hře Neobvyklí podezřelí je úkolem hráčů na základě indicií vybrat z dvanáctky podezřelých jednoho pachatele. Jeho totožnost však zná pouze jediný hráč - a jeho nápovědy nemusí být vždy tak úplně k užitku.

Čím dříve se podaří pachatele odhalit, tím více bodů hráči získávají. Ale pozor, na základě rozhodnutí hráčů může ve vězení skončit i naprosto nevinný člověk!


Od 14 let

20+ minut

3-16 hráčů

Ominoes

Ominoes: Kostky bohů


Ominoes: Kostky bohů jsou abstraktní kostkovou hrou, ve které se snažíte vytvářet souvislé plochy postupným pokládáním kostek se svým vybraným symbolem. Cesta k úspěchu vede jedině přes strategické myšlení, chytré využívání speciálních symbolů na kostkách a nezbytnou špetku štěstí. Staňte se vítězi ve jménu svého boha.


Od 8 let

15minut

2-4 hráči