Aktuality

8. 9. - 1. 11. 2017

Karel Kocůrek se vypravil do Japonska v květnu, v předmonzunovém období. Během této cesty pořídil řadu nádherných fotografií.

Cestoval vlakem Šinkanzen po ostrovech Honshu, Hokkaido. Poznával města Tokyo, Osaka, Nagoya, Kyoto, Hiroshima, Sapporo... Navštívil budhistické chrámy, šintoistické svatyně. Natáčel ptačí zpěvy v horách. Koupal se v Tichém oceánu, procházel nádnernou přírodou bambusových lesů, horských říček, vodopádů, rozkvetlých třešní Sakur .

 

21. 9. 2017

Kdy: 21.9. 2017

Čas: 17.00 hod

Vstupné: 50 Kč

 

Přednáška o historii labské populace lososa obecného a o současném stavu repatriačního programu na obnovení populace lososa v ČR.

O návrat lososa do tuzemských vod se rybáři, Agentura ochrany přírody a krajiny a Správa národního parku České Švýcarsko snaží téměř 20. let. Česká lososí populace zatím stále není soběstačná. Ekologové se přesto nevzdávají a hledají nové způsoby pomoci.

 

Novinky

21. 7. 2017

Městská knihovna Šumperk 17. listopadu 6 připravila pro všechny zájemce o kvalitní literaturu cyklus – Podvečerních setkání s literaturou 20. stol., který povede PhDr. Marie Brožová.
Zájemci se mohou těšit na celkem 8 hodinových přednášek, které budou probíhat zpravidla každé druhé úterý v měsíci a to od 18.00–19.00 hod.
První přednáška již 12. 9. 2017

Více info – leták (PDF)

Permanentky na celý cyklus již v prodeji / Literární seminář je již naplněn

1. 6. - 6. 9. 2017

Výstava temper a akvarelů malovaných ústy výtvarníkem z olšanského Domova Paprsek, stipendisty světového sdružení UMÚN.

Jakub Hříbek

žije od narození v v ústavech sociální péče, od tří let v Olšanech u Šumperka. Nemůže používat ruce ani nohy, je zcela odkázán na cizí pomoc. Od okamžiku, kdy se naučil držet tužku a štětec v ústech, se věnuje kreslení a malování, kterého velmi baví. Vedení ústavu mu zajistilo odborné vedení a vytvořilo podmínky pro další výtvarný rozvoj. Velice rád čte a zajímá se o zvířata, především kočky, které jsou častým námětem jeho obrazů. Pro menší děti namaloval již několik omalovánek

27. 4. 2017
Nové společenské hry od Albi

V půjčovně pro dospělé jsou k zapůjčení nové společenské hry od Albi.

 

Jsou to:

Leo musí ke kadeřníkovi, Zajíc a želva, Dominion Intriky, Krysí válka, Quiddler, Cortex, Na prodej

 

Seznam všech her, které je možné vypůjčit, naleznete: ZDE