Den otevřených dveří

Netradiční exkurze po knihovně, do prostor, kde se běžně čtenáři pohybují, ale také do "zákulisí", bez kterého by se knížky ke čtenářům nedostaly.

Zveme všechny zájemce na netradiční exkurzi po knihovně; do prostor, kde se běžně čtenáři pohybují, ale také do „zákulisí“, bez kterého by se knížky ke čtenářům nedostaly.
Prezentace se zaměří na detaily, kterých si běžný čtenář při své návštěvě nepovšimne.

Skutečnost, že se knihovna dlouhá léta potýká s nedostatkem prostor, je v Šumperku všeobecně známa. Rozšíření prostor se připravuje, ale v době finanční krize nebude jednoduché. Zároveň není ojedinělý názor, že knihy a knihovny ztrácí v době počítačů svůj význam, většinu těch, kteří nemají na čtení čas, problém knihovny nechává klidnými.
Do té doby, než narazí ve svém okolí na druhotnou negramotnost, či sami potřebují materiály ke studiu. Chcete se dozvědět víc? Přijďte, těšíme se na Vás.

Komentované prohlídky knihovny se budou konat od 9 do 16 hodin vždy po půl hodině. Kolektivům - např.školám doporučujeme dohodnout si předem vlastní termín návštěvy na tel. 583214588.

Doprovodné akce:

Anketa o spokojenosti dětských čtenářů: Kamarádka knihovna - aneb oznámkuj svoji dětskou knihovnu.

10.00 hod.:
Co jsou zvukové knihy?
Co nového ve zvukové knihovně pro nevidomé a slabozraké.

13.00 hod.:
Anglická, německá a další cizojazyčná literatura ve fondech knihovny.
Novinky, možnosti využití.

13.30 hod.:
Pedagogická knihovna. Současný stav, možnosti využití, omezení.

14.14 hod.
Křest knihy Vladimíry Krejčí a Václava Roháče STRAŠNÁ ŠKOLA A HROZNÍ UČITELÉ z edice Děsné české dějiny nakladatelství Egmont. Autogramiáda.

16.16 hod.
Na závěr: POHÁDKA
Zveme děti, rodiče i prarodiče na klasickou pohádku šumperákům dobře známé Pohádkové babičky.

 

Fotogalerie