Miroslav Kobza: Dokument v rádiu
Beseda s vedoucím slovesné rekace Českého rozhlasu Olomouc
V Českém rozhlase Olomouc pracuji od roku 2002, ale externě jsem spolupracoval již od minulého stoldetí. Předtím jsem se osm let živil jako novinář v regionálních týdenících na Šumpersku a ještě dřív jako vrchní kotelník a elektrikář.
Mám rád své tři ženské doma, dobré lidi, krásnou krajinu (hlavně tu horskou), historii, svůj rodný Zábřeh, cestování na kole i pěšky, muziku od folku přes jazz až po bigbít, dobré jídlo, hrochy všech velikostí a posezení s kytarou u šeráku ve venkovské hospodě.
Nemám rád blbce, kravaty, hašteřivost, vstávání, zaslepence všech kategorií, horko a příliš přítulné medvědy v horách celého světa.
To, co dělám, mě baví. Chci jako správný venkovan přinést každému, kdo nás poslouchá, i trošku toho venkovského pohledu na svět, lásky k místům, kde jste doma, a snad i krapítek selského rozumu.