Luděk Kučera : Pohledy na Háj

PhMr Luděk Kučera, nar.v r.1922 ve Smiřicích, žije v Šumperku od roku 1962. Předtím žil deset let v Jeseníku a už tam si zamiloval Jeseníky. Ve volném čase byl aktivním členem horské služby, patřil k zakládajícím členům členům sáňkařského oddílu. S rodinou i přáteli trávil na horách mnoho času a ve výbavě nikdy nescházel fotoaparát. Fotografování pana Kučeru vždy bavilo a jeho archív obsahuje řadu dnes již unikátních fotografií našich hor. Některé z nich budou zájemcům k dispozici ke shlédnutí během vernisáže výstavy. Záliba ve focení zůstala i v důchodovém věku, kdy se již do hor nedostane.

„ Když jsme se s manželkou Libuší přestěhovali do paneláku na Prievidské ulici“, nadchl mne pohled na Háj, který je z našeho okna vidět jako na dlani. Každý den je vidět jiná krajina. I okolí se mění. Fotografování mne vždycky bavilo, fotoaparát byl po ruce a tak se mi podařilo vyfotit některé neopakovatelné okamžiky“.
Tak vznikla tak kolekce fotografií, která je zajímavá právě tím, že zachycuje malý úsek krajiny v mnoha podobách.
Výstava Pohledy na Háj bude zahájena v Městské knihovně Šumperk ve čtvrtek 24.června v 17 hodin a potrvá do konce srpna.

 

Fotogalerie