Křest knihy Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři

Knihu pro děti o čerodějnických procesech pro edici Děsné české dějiny nakladatelství Egmont napsala Vlaďka Krejčí, ilustracemi ji doprovodil Václav Roháč.

Cyklus „Děsivé dějiny“ s podtitulem „o čem se nám učitelé neodvažují říct“ pochází z Anglie, ale populární je mezi …náctiletými většiny evropských zemí. K děsivým dějinám časem přibyly další děsivé obory, jako matematika, zeměpis či dokonce umění. Jejich společným jmenovatelem je humor, recese a nadsázka, ale také základní fakta o událostech či oborech vědy, které většina dětí v tomto věku moc „nebere“. Netradičně zpracovaná faktografie se stala především mezi dětmi, kterým je určena, doslova trhákem ve všech zemích, ve kterých je vydávána; občas ale po ní sáhnou i starší čtenáři. Proto není divu, že vznikají pokračovací řady, zabývající se domácími událostmi. Jednou z nich jsou naše Děsné české dějiny a právě ty jsou od října bohatší o titul Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři. Autorkou textu je šumperačka Vladimíra Krejčí, která přizvala ke spolupráci při ilustrování Václava Roháče. Jejich společné dílo přesně zapadá do ediční řady děsných dějin nakladatelství Egmont, které všechny tyto knihy vydává: nechybí mu recese, humor, ale také spousta důležitých informací o této neblaze proslulé kapitole dějin našeho regionu, která není vůbec k smíchu.
Příležitost setkat se s autory bude v pátek 4.prosince v Městské knihovně Šumperk na tř.17.listopadu, a to jednak v 10 hod. na křtu knihy a dále od 14.30 do 15.30 na autogramiádě

 

Fotogalerie