Autorské čtení, promítání fotografií z Latinské Ameriky

Markéta Pilátová

ŽLUTÉ OČI VEDOU DOMŮ A MÁ NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIHA

Ćtvrtek 30.1. v 17.00 hod.

Vstupné 50,- Kč

Spisovatelka Markéta Pilátová přečte ukázky ze svých knih Žluté oči vedou domů a Má nejmilejší kniha. Během čtení bude promítat fotografie z Latinské Ameriky. Na závěr budeme mít možnost slyšet jako jedni z prvních ukázku z nového románu Tsunami blues.

Markéta Pilátová vystudovala romanistiku a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po ukončení studia zde pracovala šest let jako odborná asistentka. Od roku 2007 do roku 2008 pracovala jako vedoucí zahraniční redakce týdeníku Respekt.

Poté odcestovala do Argentiny a do Brazílie: pět let pobývala v brazilském státě Mato Grosso do Sul, v São Paulu a v Buenos Aires, kde učila potomky českých krajanů, kteří emigrovali z Československa do Brazílie a Argentiny.

V mnoha českých médiích (např. Respekt, Lidové noviny, kulturní příloha Práva Salon) publikuje eseje, zahraničně-politické články,reportáže, recenze, povídky a autorské sloupky. Píše rovněž povídky pro rozhlasovou stanici Vltava a písňové texty pro zpěvačku Moniku Načevu. V současnosti pracuje v Institutu Cervantes v kulturním oddělení. Je vdaná, bydlí v Praze a ve Velkých Losinách.

 

Fotogalerie