Maroko - příroda a krajina

Výstava fotografií

Jiří Křesina a Lukáš Merta

Vernisáž a beseda - 6.3. 2014

Výstava potrvá do 23.dubna

Po své cestě Marokem Vás provedou Lukáš a Jirka.

Pobřeží Atlantiku, pohoří Antiatlas, cedrové lesy i písečné duny. Pokud se chcete dozvědět, jak dlouho trvá zabalit si na cestu do Maroka, jak nejlépe zapadnout mezi Marokánce nebo jak se obléct na výlet do pouště, přijďte se podívat na náš cestopisný večer.

RNDr. Lukáš Merta, Ph.D – vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, studijní program Ochrana a tvorba životního prostředí. Na univerzitě působí jako externista dodnes. V minulosti pracoval na Agentuře ochrany přírody a krajiny ČR, kde působil na postu zoologa. V současnosti je biologem na volné noze, zabývá se hodnocením vlivů investic na živou přírodu. Je ženatý a se svou ženou vychovává dvě děti. Ve volném čase rybaří, sadaří a hraje petangue. Procestoval většinu Evropy a řadu tropických zemí.

RNDr. Jiří Křesina – šumperský rodák, momentálně bydlící v Praze. Vystudoval Ostravskou univerzitu v Ostravě, studijní program Ochrana životního prostředí a ekologie. V minulosti pracoval v Ostravě a Brně u soukromých organizací zabývající se poradenstvím v oboru ekologie a zpracování odborných studií. V současnosti působí v Praze u organizace DAPHNE ČR – Institut aplikované ekologie. Jeho pracovní náplní je zejména průzkum a podpora populací chráněných a ohrožených druhů ryb v České republice. Volný čas tráví zejména v posilovně a mezi jeho koníčky patří četba, rychlá auta, jachting a vodní pólo.

 

Fotogalerie