Burundi - výstava

Eliška Maradová

Burundi - za vůní kávového zrna a za mozoly rukou, co jej vypěstovaly

Zahájení výstavy za přítomnosti autorky

čtvrtek 23.dubna v 17.00 hod.

Prodejní výstava fotografií z Burundi, hornaté země v srdci Afriky, místě, kde zraje jedna z nejlepších káv světa. Výstava vypráví příběhy lidí, co kávu pěstují, o jejich soukromí, tradicích a zvycích. Ale také o zemi, která prošla genocidou, a o tom, jak lékařka Eliška Maradová strávila mezi místními dva roky života a začala s přáteli stavět knihovnu, centrum pro malnutriční rodiny a řemeslnou dílnu.

V rámci výstavy bude možné - ale vůbec ne nutné - zakoupit výrobky z řemeslné dílny, nebo si odnést jednu z fotografií a podpořit tím některou z malnutričních rodin, které jsou zapojeny do projektů.

Fotky výstavy byly pořízeny MUDr. Maradovou Eliškou a jejími přáteli, kteří v Burundi působí nebo působili v rámci humanitárních projektů

MUDr. Maradová Eliška - po absolvování studia medicíny byla vyslána Univerzitou Sv. Alžběty v Bratislavě jako lékařka a koordinátorka do Burundi, kde působila přes dva roky. Následně zde spolu s přáteli založila vlastní humanitární projekty, jež si kladou za cíl zvýšení vzdělanosti, či napomáhají místním vydělat si na živobytí vlastní prací..

Výstava je součástí festivalu Dny kávy Šumperk 2015

 

Fotogalerie