Jaromír Ryšavý - Jesenické říčky a potoky

Zahájení výstavy

16.6. v 17.00 hod.

K dobré náladě a poslechu pak následně na zahradě zahraje Old Time Jazzband Loučná nad Desnou

Jaromír Ryšavý pochází z Východních Čech, odkud se v roce 1948 přestěhoval do Šumperka. Již kolem roku 1950 se stal členem šumperského fotoklubu, v kterém působil až do jeho zániku, po sametové revoluci v roce 1989. V posledních letech byli v klubu aktivní pouze tři a to pan Ryšavý, pan Pavlíček a pan Rašner. Hlavní činnost spočívala v tom, že se pravidelně zúčastňovali soutěže „Diafon“ v Opavě. Tam Jaromír Ryšavý uspěl v kategorii jednotlivých snímků, snímkem „Oko“, za který jsem získal 1. místo.

Členy šumperského fotoklubu byla řada úspěšných fotografů, z nichž to byli především Ivo Netopil, Josef Pavlíček a Antonín Říha.

Na veřejnosti se pan Ryšavý uvedl nejprve promítáním diapozitivů šumperským turistům a v kavárničce pro seniory. Poprvé vystavoval fotografie asi před 10 lety v knihovnách v Losinách a v Libině.

Fotografování bylo a stále je pro pana Ryšavého velkým koníčkem. Na fotografiích se snaží zachytit především krásy přírody. K tomu je stále ještě, pro blízkost, našich krásných Jeseníků, stále ještě dost příležitostí.

 

Fotogalerie